Miért hasznos az ingatlanfotózás?
Nagyon sokan hirdetik borzalmas fényképekkel eladó ingatlanjaikat, amelynek általában garantáltan az az eredménye, hogy a potenciális vásárlók a hirdetés láttán gyorsan továbbállnak. Sokszor még a telefont sem hajlandóak felemelni ilyen képek láttán. Íme néhány jó tanács, amivel jobban felkelthető a reménybeli ingatlanvásárlók érdeklődése:Régi mondás, hogy a hanyag fotó eladhatatlanná teszi a lakást. Mindezek ellenére nagyon sokan töltenek fel hirdetést minősíthetetlenül rossz, vagy éppen a lakás előnytelen tulajdonságait bemutató fényképeket a különféle internetes ingatlan portálokra. Ennek oka általában az abszolút hozzá nem értés vagy a rossz minőségű technika.
Sokszor az is lehet, hogy az ingatlanfotózás során a kép elkészítője egyszerűen nem figyel oda a részletekre. Akárhogy is állítják be az ingatlankereső honlapok motorjait, szinte minden kategóriában százas nagyságrendű az elérhető kínálat mértéke. Ugyanúgy, mint az álláshirdetéseknél, viszonylag kevés idő áll egy-egy ház rendelkezésére, hogy felkeltse a vevő figyelmét. Az ingatlanok professzionális fotózásában jártas szakembereink segítségével összegyűjtöttük az öt legfontosabb szabályt, melyet érdemes szem előtt tartani a lakáshirdetés feladásakor.
Ingatlanfotózás |
Hogyan érdemes az ingatlanfotózást végigcsinálni?
1. Az első és legfontosabb kérdés, hogy megfelelő állapotban van-e az ingatlan?
Az egyik alapszabály, hogy rendetlenségben nem lehet fényképezni (de dolgzoni sem). Ha lehetséges legalább azokon a területeken rendet kell rakni, amelyek a fényképeken ténylegesen látszani fognak. Az éppen száradó ruhák vagy a szétdobált újságok, papír halmazok nem keltenek jó hatást. Rendet rakni azért is hasznos, mert a hanyagság optikailag kicsinyíti a teret. Mindazonáltal külön érdemes figyelmet fordítani a fürdő helyiségre, melynek állapota sok esetben jelentősen ront mind az eladhatóságon, mind pedig a lakás vételárán. Ebből a részből lehetőleg minden tisztálkodó szert és egyéb kelléket érdemes kipakolni az ingatlanfotózás idejére.
2. Mikor érdemes fényképet készíteni?
Ez többnyire jelentősen függ a lakás adottságaitól. Napfényes ingatlanok esetén mindenképpen nappal. Ha azonban sötét a ház akkor jobb ha akkor, amikor a lehető legtöbb fény érkezik. Néha azonban este, amikor a világítással, megfelelő módon használt vakuzással néha csodákat is lehet tenni. Azt érdemes figyelembe venni, hogy sötét lakást senki nem keres. Délelőtti fotózáskor is rá lehet segíteni helyi, irányított világítással. A legjobb természetesen akkor, amikor sok, de szórt fény érkezik be az eladó ingatlanba.
3. Mit érdemes ingatlanfotózás során figyelembe venni?
Sok évvel ezelőtt nagy jövőt jósoltak a videós lakáshirdetéseknek. Sokan rá is álltak az iparágra, még video-hirdetős honlapok is indultak. Ez az irány azonban nem jött be. Szakértők szerint hiába terjedt el a videó technika, ahhoz, hogy a film minőségi legyen, sok utómunkára, megfelelő világításra, vágásra van szükség, amihez viszont nagyon kevesen értenek, és nem is igen vállalkoznak rá az emberek. A rossz minőségű film ugyanis csak ront az eladási esélyeken. A további probléma az az, hogy az érdeklődők a mostani túlkínálatban valószínűleg nem is nagyon néznék végig a többperces filmeket.
4. Mi az ami ne legyen a képeken?
Lehetőleg részletesen ne örökítsd meg az ingatlan szerkezeti hibáit. Jobb, ha kihagyod például a falrepedéseket, beázásokat, esetleges festési hibákat. Sokan nem tudják, de ne szerepeljenek a képen emberek, szétvetett ágy, leszedetlen étkezőasztal, piszkos kárpit. Nem fontos megörökíteni a toalettet sem, bár az utóbbi időben valamilyen különös divathóbort miatt rengeteg hirdetésben szerepel. Ez azonban ritkán emeli az ingatlan fényét, kivéve ha tényleg magas színvonalon van elkészítve. Sokan a WC-ken ülve tévéznek vagy olvasnak újságot néha órákon keresztül.
Partnerek:
pályázatírásban a sikeres pályázatírás Budapest weboldal
Vízszerelés péter segítségével a vízszerelés Budapest honlapon.
Kárpittisztítás szolgáltatás a kárpittisztítás Blogon.
Autófóliázás videó ezen az autófóliázás weblapon
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése